Policjanci dowiedzieli się, że pędzi bimber w domu. Grozi mu nawet rok więzienia

fisherman 2771454 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Łuków. W jego domu znaleźli aparaturę do produkcji alkoholu, 20 litrów „trunku” i 400 litrów zacieru. Grozi mu nawet rok więzienia.

We wtorek łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że mieszkaniec gminy Łuków może nielegalnie produkować alkohol w domu. Przeszukując mieszkanie 48-latka funkcjonariusze znaleźli w przedsionku uruchomioną domową „linię produkcyjną”.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że alkohol produkuje na własne potrzeby. Przeszukując mieszkanie mundurowi znaleźli ponad 20 litrów wyprodukowanego przez 48-latka bimbru. Dodatkowo znaleźli również plastikowe pojemniki z 400 litrami tzw. zacieru, który przygotowany już był do „procesu” produkcyjnego.

Policjanci zabezpieczyli całą aparaturę, nielegalny alkohol i zacier. Wkrótce 48-latek usłyszy zarzuty. Nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do roku.

68 157678
Aparatura do bimbru w mieszkaniu 48-latka | fot. KPP Łuków

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.