Policja zakupi 480 nowoczesnych motocykli. Sprzęt warty miliony złotych

Polska Policja zakupi 480 nowoczesnych motocykli
Polska Policja zakupi 480 nowoczesnych motocykli | materiały prasowe

Komenda Główna Policji zakupi 480 sztuk nowoczesnych motocykli, które trafią do jednostek policji w całym kraju.

Nowe motocykle dla policji

W ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” Komenda Główna Policji otrzyma ponad 56 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów. Przedsięwzięcie obejmie także szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem dla przyszłych użytkowników.

„Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia dla ich użytkowników, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – powiedział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak”.

„W Polsce zarejestrowanych jest już niemal 1 mln 700 tys. motocykli. W związku z rosnąca popularnością tego środka transportu konieczna jest poprawa bezpieczeństwa i tych użytkowników dróg. Policyjni motocykliści szybciej mogą dojechać na miejsce zdarzenia drogowego, ominąć korki czy inne przeszkody, a przez to szybciej i sprawniej udzielić pomocy” – dodał nadinsp. Augustyniak.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.