Poka Styl: konkurs tańca street dance

taniec street dance
Fot. Materiały organizatora

Występy solowe, taneczne bitwy, spora dawka emocji i przede wszystkim dobra zabawa — właśnie tego można spodziewać się w sobotnie przedpołudnie w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim!

Intensywny weekend street dance

Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie mają przyjemność zaprosić miłośników tańca na intensywny weekend street dance, podczas którego odbędą się konkurs oraz warsztaty. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przez młodych tancerzy. Widzowie zyskają okazję do spotkania zdolnych i odważnych artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności w rywalizacjach pod okiem jurorów – doświadczonych tancerzy.

Scena Muszli Koncertowej stanie się areną, na której rozegrają się taneczne pojedynki. Młodzi tancerze, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tańcem, zmierzą się w czterech kategoriach street dance. Będzie to dla nich okazja do sprawdzenia swoich umiejętności pod okiem jurorów. Z kolei widzów czeka wspaniała zabawa, podczas oglądania i dopingowania zdolnych i odważnych artystów.

Istnieje także możliwość wzięcia udziału w warsztatach z Waacking, Hip-hop oraz Popping, które poprowadzą sędziowie konkursu.

Szczególnie zapraszamy widzów — tancerzom na pewno przyda się entuzjastyczne wsparcie publiczności!

Czytaj również:

KATEGORIE:

Poka Styl 1 vs 1 – Kategoria, w której tancerze mogą pokazać swój dowolny styl, mierząc się tanecznie z muzyką popularną. Nie ważne co tańczysz, kategoria jest otwarta dla każdego, chodź i pokaż styl.

Hip hop 1 vs 1 – styl powstały w USA, rozwinął się na ulicach i w klubach, wśród afroamerykańskiej i latynoskiej społeczności. Hip-Hop posiada solidne podstawy, jednak jego główną esencją jest freestyle, dzięki czemu przejawia się w różnych obliczach i formach.

Popping 1 vs 1 – styl pochodzący z USA z początku lat 70-tych. Głównymi ośrodkami, które wpłynęły na powstanie Poppingu były Fresno, Bay Area, Los Angeles, oraz Pomona (G-Style). Podstawami tego stylu są Pop i Groove oraz style zawierające się pod terminem Umbrella m.in. Animation, Boogaloo, Puppet, Robot, Scarecrow, Scrobbing, Strutting, Tutting, Waving.

Waacking 1 vs 1 – styl zrodzony w Los Angeles, w latach 70-tych, podczas gdy na klubowych parkietach rozbrzmiewały największe hity ery disco. Przez ostatnie kilka lat, styl ten bardzo mocno rozwinął się i rozprzestrzenił na całym świecie, w tym również w Polsce. Jak zawsze w tej kategorii spodziewajcie się dobrej zabawy i ogromnej dawki emocji.

Przebieg konkursu w każdej z kategorii jest następujący:

 1. Eliminacje – jednominutowy pokaz indywidualny.
 2. TOP 16 – bitwy 1 vs 1 (jedna runda).
 3. TOP 8 – bitwy 1 vs 1 (jedna runda).
 4. Półfinały – bitwy 1 vs 1 (dwie rundy).
 5. Finał – bitwa 1 vs 1 (dwie rundy).

Nagrody:

 • 1 miejsce – 1000 zł
 • 2 miejsce – 500 zł
 • Miejsca 3–8 – 100 zł

Sędziowie:

 • Frenczi
 • Pati
 • Temps

DJs:

 • Sewio
 • Tweetson

MC:

 • Maślak

Poka Styl: konkurs tańca street dance
Kiedy: 26 sierpnia, godz. 10:00
Gdzie: Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim
Wstęp: wolny dla publiczności

Są chętni na udział w warsztatach z sędziami konkursu?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.