Pogoda zmieni się diametralnie. Opady deszczu do połowy tygodnia, później intensywny śnieg

Prognozowane opady śniegu w sobotę 21 stycznia 2023
Prognozowane opady śniegu w sobotę 21 stycznia 2023 | fot. WXCHARTS

Na pogodę w Polsce w najbliższych dniach wpłynie niż znad Skandynawii, który sprowadzi stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg. Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Przedstawiamy szczegółową prognozę pogody dla Lublina.

W pierwszej połowie tygodnia Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który będzie sprowadzać stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg. Pod koniec tygodnia nastąpi zmiana cyrkulacji, wejdziemy w zasięg oddziaływania niżu znad Bałkanów, a od wschodu napłynie cieplejsze powietrze przynoszące odwilż.

Pogoda na poniedziałek i wtorek

W poniedziałek opady deszczu prognozowane są od godzin popołudniowych do nocy. Temperatura maksymalna do 5°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. We wtorek pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę możliwe burze

W środę pochmurno z opadami deszczu. Tego dnia istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Temperatura maksymalna do 7°C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny.

Od czwartku deszcz ze śniegiem i śnieg

W czwartek na ogół pochmurno. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W piątek pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W piątek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują ogłosić dla Lublina ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Śnieżny weekend

W sobotę pochmurno, wietrznie i z opadami śniegu, które mogą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni. W niedzielę pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna do 0°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków wschodnich.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.