Podczas burzy w okolicach Bychawy pojawił się zalążek trąby powietrznej (zdjęcia)

Zalążek trąby powietrznej w okolicach Bychawy | fot. czytelnik Michał

Zalążek trąby powietrznej zaobserwowany został w sobotę ok. godz. 18 w okolicach Bychawy (woj. lubelskie). Fotografie nadesłał czytelnik Michał.

Sobota była kolejnym dniem, kiedy to przez województwo lubelskie przeszły burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, gradobicie i zalążki trąb powietrznych, o których informowaliśmy w komunikacie pogodowym.

Jeden z zalążków trąby powietrznej (funnel cloud) został uchwycony na zdjęciu przez pana Michała w okolicach Bychawy. W tym przypadku nie możemy mówić o trąbie powietrznej, gdyż aby stwierdzić tornado, lej musi dotknąć ziemi.

Prognoza pogody na dziś >>> Przed nami bardzo niespokojna niedziela. Drugi stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem

Udało Ci się również sfotografować to zjawisko? Prześlij nam zdjęcie, a dodamy je do naszej galerii. Zdjęcia możecie przesyłać na naszą skrzynkę mailową [email protected] lub w wiadomości prywatnej na facebooku Spotted Lublin.

Zalążek trąby powietrznej w okolicach Bychawy | fot. czytelnik Michał
Zalążek trąby powietrznej nad Bychawą | fot. czytelnik Piotr
Zalążek trąby powietrznej nad Bychawą | fot. czytelnik Piotr

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.