Płonęła elewacja od parteru po dach. Milionowe straty po pożarze wieżowca przy ul. Północnej

Pożar elewacji wieżowca przy ul. Północnej w Lublinie
Pożar elewacji wieżowca przy ul. Północnej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ugaszono pożar dwunastopiętrowego budynku mieszkalnego przy ul. Północnej. Budynek był w trakcie budowy. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są duże – poinformowała straż pożarna.

Pożar wieżowca przy Północnej

Do pożaru doszło we wtorek (12.07) po godz. 10 na terenie budowy inwestycji Dwie Wieże przy skrzyżowaniu ul. Północnej oraz al. Kompozytorów Polskich, w pobliżu Hotelu Hampton by Hilton w Lublinie. Kolejne trzy godziny trwała akcja gaśnicza prowadzona przez dziesięć zastępów strażackich, w tym 40 strażaków.

Ogień szybko się rozprzestrzenił, bo płonęła pokryta styropianem elewacja budynku na kilku piętrach — stąd brało się duże zadymienie, którego efektem były kłęby czarnego dymy widoczne z wielu kilometrów.

Zobacz naszą fotorelację z akcji gaśniczej: Czarne kłęby dymu nad Lublinem. Zapaliła się elewacja budowanego wieżowca przy ul. Północnej (zdjęcia, nagranie)

Strażacy po zakończonej akcji gaśniczej przystąpili do prac zabezpieczających, w ramach których powybijali szyby w spalonych oknach. Ostatnie zastępy wróciły do koszar około godz. 15.

Jak podawała straż pożarna, spaliły się okna na prawie całej ścianie od ul. Północnej, zniszczona została też elewacja na całej wysokości budynku. Wstępnie powstałe straty w wyniku pożary oszacowano na kwotę 2,5 mln złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieostrożność podczas prac remontowo-budowlanych.

Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Co za kir@#£&& partacze. Styropian klejony na placki i na dodatek nie kolkowany.

  2. @Darek T: Kołki były, na zbliżeniach widać resztki trzpieni. Ale klejenie na placki to niedopuszczalna fuszera.