Plac Litewski: Koniec z obejściami. Piesi chodzą po nowej nawierzchni deptaka

cof

Od wczoraj obowiązują nowe zasady poruszania się przy placu Litewskim. Po raz pierwszy będzie można przejść się po nowej nawierzchni deptaka.

Zmiany w organizacji ruchu pieszych zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 23 października. Zmiany polegają m.in. na zamknięciu dotychczasowego dojścia do Poczty Głównej od strony restauracji oraz utworzenie przejścia przy samym budynku, którym dojdziemy do wejścia głównego.

Aktualnie przy restauracji stoi osoba, która kieruje ruchem. Wymóg taki postawił wykonawca, by piesi wiedzieli jak mają się poruszać po nowej nawierzchni.

– Do budynku Poczty Głównej będzie można wejść od strony placu Czechowicza i głównym wejściem. Wejście, które jest najbliżej bramy i restauracji będzie zamknięte. Dojście do lokali w bramie udostępnione będzie poprzez boczne wyjście z restauracji – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego UM Lublin.

Drugi etap zaplanowano od 24 października do 2 listopada. – Czasowo zamknięte zostanie główne wejście do restauracji. Dojście zapewnione będzie wejściem bocznym zlokalizowanym w bramie – dodaje Bobowska.

(fot. Kamil Jastrzębski)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chiński granit na dziedzińcu zamkowym. Chiński granit na Litewskim. Amerykański sen.