Piraci drogowi w oku kamery policyjnego drona. Nie spodziewali się kontroli drogowej

Kierowca toyoty wyprzedzał ciąg pojazdów na skrzyżowaniu
Kierowca toyoty wyprzedzał ciąg pojazdów na skrzyżowaniu | fot. KMP Lublin

W piątek lubelska drogówka brała udział w akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w którą zaangażowano nie tylko oznakowane i nieoznakowane radiowozy, ale również drony, pozwalające na udokumentowanie licznych wykroczeń z powietrza.

Uwaga na policyjnego drona

W ubiegły piątek funkcjonariusze z lubelskiej drogówki na terenie powiatu lubelskiego przeprowadzili kolejne już działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do kontroli wykorzystywano zarówno radiowozy oznakowane, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, jak również drona.

Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast ta informacja trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali już interwencję w stosunku do sprawcy wykroczenia.

Łącznie podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 320 uczestników ruchu drogowego. Ujawnionych zostało 270 wykroczeń oraz zatrzymano, aż 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny.

Jednym z ukaranych mandatem był 62-latek. Kierowca toyoty wyprzedzał ciąg pojazdów w rejonie skrzyżowania. Dodatkowo okazało się, że jego auto było niesprawne technicznie.

Mężczyzna został ukarany w sumie grzywna w kwocie 400 złotych oraz 5 punktami. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny pojazdu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.