Pilny apel kierowcy karetki „covidowej”. „Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne”

DSC06581
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Karetka pogotowia ratunkowego jest coraz częstszym widokiem na ulicach i drogach. W trakcie pandemii ratownicy medyczni są zmuszeni zachowywać dodatkowe środki ostrożności.

Praca kierowcy karetki pogotowia ratunkowego jest bardzo stresująca i wymaga ogromnej odpowiedzialności. Ratownicy medyczni, którzy na co dzień jeżdżą karetkami, zwracają się z ważnym apelem, który jest skierowany nie tylko do kierowców, ale i do wszystkich uczestników ruchu.

Obecna sytuacja epidemiczna zmusza ich nie tylko do wielogodzinnej, nieprzerwanej pracy, ale i do stosowania wzmożonych środków ochrony osobistej. Chodzi o ochronne okulary, maseczki i kombinezony. Ten sprzęt chroni ich przed zakażeniem koronawirusem, ale nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu i wygody pracy.

Ratownicy podkreślają, że prowadzenie karetki w goglach i kombinezonie to nie lada wyzwanie, dlatego zwracają się ze szczególną prośbą o ułatwienie jazdy i torowanie drogi karetkom na sygnale.

„Coraz częściej będzie się zdarzać, że będziecie napotykać na drogach karetki „covidowe” z personelem w kombinezonach. Nam kierowcom nie jest łatwo prowadzić w masce i/lub w goglach. Mamy wtedy ograniczone pole widzenia, a czas nas mocno goni. Z racji tego proszę Was o większe zwracanie uwagi na drogach i umożliwianie płynnego przejazdu. Rozejrzyjcie się na skrzyżowaniach, mimo zielonego światła. Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne. Nie proszę Was o czerwony dywan, proszę Was tylko o ułatwienie nam przejazdu i tym samym szybszy i płynny dojazd z pacjentem, nie jednokrotnie w ciężkim stanie” – apeluje Krzysztof Budek, który na co dzień jest kierowcą karetki „covidowej”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.