Pilnie potrzebna krew 0 RhD (-) dla 17-latki. Taką krew ma tylko około 6% Polaków

zbiórka krwi krew
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pilnie poszukuje osób, które posiadają bardzo rzadką krew grupy 0 RhD (-). Ta krew jest potrzebna do uratowania 17-latki.

Pilnie potrzebna jest krew grupy 0 RhD (-), którą posiada tylko ok. 6% Polaków. Pilnie potrzebna jest każda ilość tej grupy krwi, by uratować 17-latkę, która uległa poważnemu wypadkowi i przebywa w jednym z lubelskich szpitali. Krew można oddawać w centrach krwiodawstwa (lista).

Prosimy o udostępnianie informacji wśród znajomych! Każda kropla się liczy!

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja posiadam taką grupę….jutro będę w Polsce…jeśli jeszcze potrzeba..oddam ile się da

  2. Ja prawdopodobnie mam taką. Gdzie mam się zgłosić? Czy musi to być Lublin?

  3. Macie ta krew, a przy okazji zciagniecie troche od ludzi. Szczytne???
    Juz nigdy nie oddam krwi od momentu kiedy to lekarz rzadzil co ja mam zaznaczyc w ankiecie( tam gdzie jedt czy przeznaczam krew na badania firmom farmaceutycznym). Lekarz sie okropnie oburzyl jak zaznaczylem ze tylko dla chorego. Smieszne ludki. Oddawalem 16 lat krew 0Rhd –