Piknik Rodzinny 800 plus w Lublinie. Ma być wiele atrakcji dla dzieci, w tym dmuchańce i wata cukrowa – PROGRAM

Piknik Rodziny 800 plus
Piknik Rodziny 800 plus | fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Już po raz trzeci w województwie lubelskim odbędzie się Piknik Rodzinny 800 plus. Tym razem odwiedzi Lublin, gdzie na Błoniach pod Zamkiem na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji.

Piknik Rodzinny 800 plus w Lublinie

Piknik Rodzinny 800 plus odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia o godz. 14:00 na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie. Na dzieci czeka szereg bezpłatnych atrakcji, w tym: warsztaty, animacje, konkursy, a także dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i wojskowa grochówka.

Program Pikniku Rodzinnego 800 plus w Lublinie

 • 14.00 Rozpoczęcie pikniku, przedstawienie poszczególnych atrakcji i zaproszenie do zabawy
 • 14.15 Prezentacja poszczególnych stanowisk przygotowanych przez partnerów
 • 15.00 Oficjalne rozpoczęcie pikniku – wojewoda lubelski Lech Sprawka
 • 15.30 Blok konkursowy (bomby wodne, szalone piłeczki)
 • 16.30 Quiz z wiedzy „Bezpieczne wakacje” z udziałem przedstawicieli Policji – scena
 • 17.00 Blok konkursowy (tunele, serso)
 • 17.40 Prezentacja Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 (obsługa defibrylatora, pytania do publiczności)
 • 18.00 Blok konkursowy (wodna piłka, rzuty do celu)
 • 18.45 Prezentacja stanowiska ZUS – quiz z wiedzy o programach socjalnych 500+, „Dobry Start”
 • 19.15 Blok konkursowy (rzut kaloszem, mega dart)
 • 20.00 Planowane zakończenie pikniku

Kolejny piknik planowany jest 3 września w Radzyniu Podlaskim. Zobacz szczegóły: Piknik Rodzinny 800 plus w województwie lubelskim – HARMONOGRAM

Od kiedy 800 PLUS?

W ramach nowelizacji programu, od 1 stycznia 2024 roku, na każde dziecko do 18. roku życia będzie przeznaczone świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł miesięcznie zamiast dotychczasowych 500 zł. Świadczenie będzie wypłacane matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka – jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca/opiekuna faktycznego, opiekunowi prawnemu dziecka oraz dyrektorowi domu pomocy społecznej.

Zobacz także: 500 plus zostanie zwiększona do 800 zł. Prezydent podpisał ustawę o świadczeniu Rodzina 800 plus

Rodzic po narodzinach dziecka nadal będzie mieć 3 miesiące na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Szykujcie się na chleb po 10 zł od nowego roku i kilkukrotne podwyżki za prąd wodę gaz itp. Trzeba będzie wyjmować pieniądze z własnych kieszeni na te 800+… Dramat

 2. Wszyscy tylko krytykują ale chętnie pieniążki biorą co miesiąc i po co to tyle biadolić,a drogo to już wcześniej było i jakoś wszyscy zapomnieli jak ludzie zboże na tory sypali i blokowali drogi bo źle się działo z polską gospodarka

 3. Pisiorstwo precz z Lublina I nie zapomnijcie zabrac pomnika że sobą, bo Lublinowi nie jest potrzebne kolejne miejsce wstydu.