Piknik rodzinny 800+ w naszym regionie. Lublin na mapie wydarzenia. Trwa objazd polskich miast

nadchodzące piknniki rodzinne 800 plus

W całym kraju odbywają się rodzinne pikniki pod nazwą „Rodzina 800+”. Piknik to okazja do zapoznania się ze szczegółami programu świadczeń wychowawczych Rodzina 800 Plus, ruszającego od stycznia 2024 r.

Zmiany w programie 500+, teraz to 800+

7 lipca Sejm uchwalił ustawę, która podwyższa świadczenie wychowawcze z 500 do 800 zł. Ta zmiana wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z Urzędami Wojewódzkimi rozpoczyna kampanię informacyjną dotyczącą zmian w programie Rodzina 500+ – podniesienia wysokości świadczenia wychowawczego z 500 zł do 800 zł miesięcznie.

Z tej okazji w trasę wyruszyły również dedykowane busy, w których możliwe jest zasięgnięcie informacji na temat programu i samego świadczenia.

Pikniki rodzinne 800 plus – kilka słów o programie

Świadczenie wychowawcze „800 plus”, tak jak „500 plus”, będzie przysługiwać na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia:
•    matce lub ojcu;
•    opiekunowi faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka), jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca/opiekuna faktycznego;
•    opiekunowi prawnemu dziecka;
•    dyrektorowi domu pomocy społecznej.

Aby otrzymać 800 plus, czyli świadczenie wychowawcze w wyższej wysokości, nie musisz składać żadnych wniosków ani podejmować jakichkolwiek dodatkowych działań.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który zajmuje się przyznawaniem i wypłatą „500 plus” samodzielnie, z urzędu i bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku, dokona podwyższenia świadczenia wychowawczego do 800 zł – od świadczenia należnego za styczeń 2024 r.

– „500 plus” wprowadziliśmy w 2016 r., realizując obietnicę wyborczą. Dziecko, które korzystało z programu od początku jego trwania do czerwca 2023 r., łącznie otrzymało od państwa 43 500 zł. To była „wielka rewolucja godności”. I to też był wyraz naszego szacunku dla polskich rodzin. Dzięki „800 plus” w 2024 r. do każdego dziecka trafi 9 600 zł! To nowe konkrety, które mamy do zaoferowania Polakom, polskim rodzinom, które postawiliśmy w centrum uwagi i dokładamy wszelkich starań, aby je wspierać. Zmiana wysokości świadczenia wychowawczego, którą zainicjował Premier Jarosław Kaczyński, to kolejna nasza odpowiedź na trudne czasy i wyzwania, z którymi wszyscy się mierzymy – podkreśla I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

nadchodzące piknniki rodzinne 800 plus
Mapa wydarzeń Piknik rodzinny 800 plus

Busy 800 plusy – akcja informacyjna odwiedzi też Lublin

Organizatorem pikników rodzinnych jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Piknikom towarzyszyć będzie akcja informacyjna z wykorzystaniem „busa 800 plusa”, który odwiedzi wybrane miasta.

– Gorąco zachęcam do dołączenia do poszczególnych wydarzeń, będziemy na bieżąco informować o kolejnych lokalizacjach. Na młodszych i starszych gości czekać będzie szereg atrakcji. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie i dobrze spędzi ten czas – wskazuje minister Maląg zapraszając do udziału w piknikach.

800 plus bus w Polsce
800 plus bus w Polsce fot. twitter Kancelaria Premiera

Gdzie odbędą się pikniki rodzine w województwie lubelskim?

30 lipca Chełm na Placu Kupieckim
13 sierpnia Lublin na błoniach pod Zamkiem Lubelskim
3 wrześniaRadzyń Podlaski w Parku Pałacowym

 Co sądzisz o programie 500/800+ ? Napisz anonimowo swoją odpowiedź w komentarzu i rozpocznij dyskusję

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ale super informacja. Na pewno będę w Lublinie zbić piątkę z moim idolem

  2. Tak za nasze pieniądze z podatków będą się pisiory lansować. Ciekawe czy powiedzą ile i w czym zabiorą, żeby dać 800 plus. Boją się utraty władzy, oj boją.

  3. Nie głosuję na PiS, nie mam dzieci i na złość pójdę i zjem 4 kiełbasy. A to że nie mam dzieci to też wina PiS.

  4. Dobrze że są te pikniki. Można pójść z dzieckiem, zawsze jakaś atrakcja. Nie jak za PO: piniedzy nie ma i nie bedzie.