Pijana za kierownicą trolejbusu MPK Lublin. Miała blisko promil alkoholu

DSC02979 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek na ul. Armii Krajowej doszło do kolizji z udziałem pojazdu MPK Lublin. Oderwany pałąk uderzył jadący za trolejbusem samochód. Za kierownicą trolejbusu pijana kobieta.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek około godz. 15 na ul. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do kolizji z udziałem trolejbusu MPK Lublin i samochodu marki Fiat.

Po dotarciu na miejsce patrolu policji okazało się, że do zderzenia pojazdów nie doszło, tylko podczas jazdy trolejbusu nagle z trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk. Wyrwany ślizg uderzył następnie w jadącego za trolejbusem fiata.

Policjanci standardowo przy takim zdarzeniu sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kierowca fiata był trzeźwy, a kierująca trolejbusem linii 153 była nietrzeźwa. Alkomat wskazał blisko 1 promil alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Co na to MPK Lublin. – Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Kierująca to 47-letnia kobieta, która została zatrudniona 1 sierpnia 2018 r. Została wszczęta procedura i kobieta zostanie dyscyplinarnie zwolniona  – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z VII komisariatu, którzy ustalają okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Alkomaty w autobusach miejskich. Nietrzeźwy kierowca nie uruchomi silnika

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To w końcu kiedy to było, w środę czy w czwartek? „W czwartek na ul. Armii Krajowej doszło do kolizji z udziałem pojazdu MPK Lublin.” „Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę około godz. 15 (…) „