Pijana mama przewoziła bez fotelików i zapiętych pasów dwoje dzieci

Radiowóz
Fot. KPP Opole Lubelskie

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miała 29-latka z gminy Poniatowa, która kierowała samochodem. Na domiar złego w aucie wiozła dwoje swoich dzieci w wieku 4 i 7 lat. Dzieci były przewożone bez fotelików i zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Miała ponad pół promila alkoholu w organizmie

W czwartek policjanci drogówki opolskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującą Peugeotem. 29- latka z gminy Poniatowa nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się również, że wiozła swoje dzieci w wieku 4 i 7 lat i żadne z nich nie jechało w foteliku samochodowym, nie miało nawet zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jakby tego było mało, 29-latka była nietrzeźwa. Miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę ojcu.

Nieodpowiedzialna mama odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz przewożenie dzieci bez fotelików samochodowych i zapiętych pasów bezpieczeństwa. W najbliższym czasie funkcjonariusze prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną dzieci. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy 29-latka nie naraziła swoim postępowaniem ich na niebezpieczeństwo.

Czytaj również:

Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będzie bezpieczne.

Pamiętajmy, że wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca- zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną funkcję i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów.

Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać, a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Jakie powinny być kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.