Pies pogryzł dwie kobiety, które wybrały się na spacer. Zwierze było nieprawidłowo zabezpieczone

pies zły wściekłość agresywny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W zeszłą niedzielę w gminie Zalesie dwie kobiety z dzieckiem wybrały się na spacer. Jedna z nich 55-latka została zaatakowana przez psa, i odniosła dotkliwe obrażenia. Konieczna była interwencja i pobyt w szpitalu w celu hospitalizacji. Zwierzę, jak ustalili policjanci, uciekło z kojca jednej z pobliskich posesji. Terespolscy funkcjonariusze prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Agresywne zwierze zaatakowało kobiety z dzieckiem

W niedzielne popołudnie w gminie Zalesie doszło do pogryzienia przez agresywnego psa. Informacje o incydencie odebrał dyżurny z komendy w Terespolu, około godziny 18:00. Kobieta została pogryziona przez agresywnego psa, na miejsce natychmiast wysłano policjantów. Po dotarciu na wskazany adres funkcjonariusze ustalili, że dwie kobiety, które spacerowały z dzieckiem, padły ofiarą ataku. Zwierze wybiegło na ulicę z jednej z posesji.

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Właściciel szybko został ustalony

Właścicielem agresywnego psa był 65-letni mężczyzna. Mundurowi potwierdzili jego trzeźwość po przeprowadzonym badaniu alkomatem. Z relacji mężczyzny wynikało, że zwierzę wydostało się ze swojego kojca na posesji i wbiegło na ulicę. Wtedy zaatakowało.

Pies szczepiony był przeciwko wściekliźnie

Ustalenia operacyjne wskazywały, że główną przyczyną zajścia było nieprawidłowe i niedostateczne zabezpieczenie psa. Zwierze ponadto było szczepione przeciwko wściekliźnie. Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Pies wydostał się z kojca
Agresywny pies, który pogryzł przechodniów

Pies to duża odpowiedzialność i obowiązek. Ich niedopilnowanie, lub lekceważenie może skutkować odpowiedzialnością cywilną, lub karną.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.