Pierwszy dzień wiosny 2017. Kiedy zaczyna się wiosna? Sprawdź datę!

Jak co roku, pierwszy dzień wiosny astronomicznej przypada 20 marca. Z kolei 21 marca 2017 rozpocznie się wiosna kalendarzowa.

 

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to przecież zapowiedź cieplejszych i dłuższych dni. Przyroda wtedy budzi się do życia, a wstawanie o wczesnych godzinach nie jest tak nieprzyjemne jak zimą.

 

Kiedy rozpocznie się Wiosna 2017?

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. O tej porze roku dni stają się dłuższe, a noce krótsze. To oznacza, że astronomiczna wiosna 2017 przyjdzie 20 marca. Dokładnie o 11:29 zaczyna się wiosna.

 

Kiedy początek kalendarzowej wiosny?

Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny przypada dzień później, czyli na 21 marca. Uczniowie kojarzą go najczęściej z dniem wagarowicza, czyli z dniem, w którym unika się pójścia do szkoły. Tak naprawdę wyznacznikiem przyjścia wiosny jest pogoda. Tylko ona nam powie, że przyszła nowa pora roku.

 

Czytaj także: Zmiana czasu z zimowego na letni 2017. Kiedy przestawiamy zegarki?WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.