Pierwsze szczepienia na Covid-19 w Polsce w tym tygodniu

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Europejska Agencja Leków (EMA) w poniedziałek podejmie decyzje o zatwierdzeniu szczepionki na Covid-19 firmy Biontech i jej amerykańskiego partnera Pfizer.

Oczekiwana jest pozytywna decyzja Europejska Agencja Leków (EMA). Następnie Komisja Europejska wraz z państwami członkowskimi decyduje o zatwierdzeniu rynku. Pozytywna rekomendacja EMA jest zatem ważnym warunkiem wstępnym szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce, planowane na 27 grudnia.

„Jeżeli dzisiaj Europejska Agencja Leków zatwierdzi szczepionkę, to wszystko wskazuje na to, że 26.12 dojedzie do Polski pierwsza partia, a następnego dnia zostanie zaszczepionych pierwsze 10 tys. osób” – zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Szczepionka została już zatwierdzona w kilku krajach – w tym w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Według przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen szczepienia w UE powinny rozpocząć się między 27 a 29 grudnia. EMA chce 6 stycznia zdecydować o zatwierdzeniu szczepionki amerykańskiej firmy Moderna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.