Pierwsza Dycha do Maratonu. Biegacze w niedzielę opanują okolice zalewu [TRASA]

thumb 1474979360245239 e1475142924435

W niedziele odbędzie się Pierwsza Dycha do Maratonu. Zapoczątkuje ona przygotowania lubelskich biegaczy do udziału w 5. edycji Maratonu Lubelskiego. Lista startowa zamknięta.

Dycha do Maratonu to cykl czterech imprez biegowych o dystansie 10 km. Wszystko to jest podporządkowane startowi w Maratonie Lubelskim, który odbędzie się 7 maja 2017 roku. Będzie to piąta – jubileuszowa edycja tej imprezy, a już zgłosiło się do niej już 200 uczestników.

Podczas gdy dorośli będą mierzyć się z kolejnymi kilometrami trasy organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Będą na nich czekać ciekawe warsztaty, animacje, konkursy i miasteczko lekkoatletyczne.

Rekordowa frekwencja

Drogą internetową do Dychy zgłosiło się 1505 uczestników. Z powodu tak dużego zainteresowania organizatorzy zamknęli listę startową. – Zapisów na najbliższy bieg już nie przyjmujemy, bo zgłosiło się 1500 osób i więcej nie pomieścimy. To rekord frekwencji – mówi Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, organizator imprezy.

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zakupić swojego pakietu startowego, organizatorzy przygotowali kolejnych 20 extra. Pakiety dostępne będą tylko w Biurze Zawodów w Sklepie Biegacza przy ul. Północnej 6. W piątek jest ono czynne w godz. 12-19, w sobotę natomiast 10-17. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Trasa

Znamy już trasę Pierwszej Dychy do Maratonu. Bieg powraca nad Zalew Zemborzycki, a trasa posiada atest PZLA. Start i meta biegu znajduje się na terenie Słonecznego Wrotkowa. Początek zawodów o godz. 12.

1473071025d8a742

(fot. Fundacja Rozwoju Sportu)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.