Pewne zwycięstwo Startu Lublin nad Dzikami Warszawa

koszykarze

W meczu 27. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na własnym parkiecie Dziki Warszawa. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to piętnasta wygrana w bieżących rozgrywkach ORLEN Basket Ligi.

Przebieg spotkania

Po pierwszej kwarcie czerwono-czarni mieli na swoim koncie dziewięć punktów więcej od rywali. Później jednak goście odrobili większość strat i „Startowcy” schodzili na dużą przerwę przy prowadzeniu 53:52.

W drugiej połowie spotkania lublinianie zaprezentowali znakomitą dyspozycję w ofensywie i nie dali rywalom najmniejszych szans na korzystny rezultat. Nasz zespół nie tylko wysoko zwyciężył, ale także osiągnął lepszy bilans w dwumeczu ze stołeczną ekipą, która wygrała pierwszą konfrontację 86:71.

Dzięki temu Polski Cukier Start wykonał kolejny krok w kierunku gry w fazie play-off, w której osiem najlepszych drużyn powalczy o medale.

Mieliśmy dobrą energię od trybun. Oprócz drugiej kwarty dominowaliśmy mecz, byliśmy lepsi i wykonaliśmy dobrą pracę. Każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do tego wyniku – powiedział po meczu najskuteczniejszy na parkiecie Liam O’Reilly.

koszykarze

Następny mecz czeka naszych koszykarzy już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia. Wówczas do hali Globus przyjedzie zespół Icon Sea Czarnych Słupsk.

Polski Cukier Start Lublin – Dziki Warszawa 111:84 (31:22, 22:30, 29:18, 29:14)

Polski Cukier Start: O’Reilly 25, Durham 24, Benson 23, Gabrić 17, Szymkiewicz 8, Karolak 8, Put 3, Wade 2, Szymański 1, Pelczar

Dziki: Green 22, McGlynn 19, Coleman 13, Aleksandrowicz 11, Crawley 9, Grochowski 3, Czujkowski 2, Bartosz 2, Sanni 2, Pamuła 1, Mokros, Kopycki

Sędziowali: D. Zapolski, T. Szczurewski, T. Trybalski