Parkomaty przed Galerią Olimp wyłączone. Płatne parkowanie od 1 stycznia

Galeria Olimp Lublin
Galeria Olimp Lublin | fot. Dominik Wąsik

W sierpniu na parkingu przed Galerią Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy pojawiły się parkomaty. Klienci mogli korzystać z darmowego 2-godzinnego parkowania, za kolejne godziny trzeba było płacić. Po kilku miesiącach urządzenia zostały wyłączone z powodu awarii.

Płatne parkowanie przy Galerii Olimp

Obecnie kierowcy mogą pozostawiać swoje auta na parking zewnętrznym Galerii Olimp bez limitu czasowego. Ma to się zmienić od 1 stycznia 2022 r., kiedy to parkomaty ponownie zostaną uruchomione, a na parkingu pojawią się pracownicy EuroParku, którzy będą kontrolować zaparkowane auta.

Pierwsze 3 godziny korzystania z parkingu będą bezpłatne (dotyczy to 180 minut w ciągu doby; wjazdy sumują się). Stawka za każdą rozpoczętą godzinę – 3 PLN. Ważne! Należy pobrać bezpłatny bilet parkingowy z jednego z 12 parkomatów zlokalizowanych na terenie całego parkingu.

W przypadku braku biletu należy spodziewać się naliczenia opłaty dodatkowej w wysokości 95 złotych. Opłaty dotyczą wyłącznie parkingu zewnętrznego „pod chmurką”. Łącznie jest na nim ok. tysiąca miejsc. Natomiast na parkingu wielopoziomowym wszystkie miejsca pozostają w dalszym ciągu bezpłatne.

Przypomnijmy, że parkomaty na zewnętrznym parkingu Galerii Olimp pojawiły się w połowie sierpnia. Po kilku miesiącach funkcjonowania zostały one wyłączone z powodu awarii systemu. Wielu kierowców skarżyło się na problemy z rejestracją darmowego biletu lub zapłaty za dłuższy postój.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.