Park Ludowy zamknięty dla mieszkańców. Rusza jego remont za 34,4 mln zł

Metalowe ogrodzenie pojawiło się wokół całego Parku Ludowego | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczyna się rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie. Firma Budimex ogrodziła metalowym płotem cały park. Nie wejdziemy do niego przez 1,5 roku.

Prace będą polegały na budowie nowej sieci alejek, ścieżek rowerowych, placów zabaw oraz wybiegów dla psów. Ma powstać również efektowna, podświetlana kładka dla pieszych i rowerzystów oraz przystań kajakowa. Na terenie parku zamontowany zostanie monitoring oraz urządzenia zapewniające bezprzewodowy dostęp do internetu.

Nie obędzie się bez wycinki drzew, a tych wytną ok. 350 sztuk. – „Prace będą wiązały się z wycinka drzew chorych, uschniętych i kolidujących z projektowana infrastrukturą. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja istniejącej zieleni, a także nowe nasadzenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby zachować jak najwięcej drzew” – mówi Katarzyna Duma z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Prace mają zakończyć się we wrześniu 2020 r. Do tego czasu Parku Ludowego nie będzie można odwiedzać – teren 22 ha parku został ogrodzony metalowym ogrodzeniem. Firma Budimex, która jest generalnym wykonawcą rewitalizacji Parku Ludowego swoje prace wyceniła na 34,4 mln zł.

Szczegóły dotyczące prac i utrudnień związanych z ich realizacją poznamy na konferencji prasowej, którą zaplanowano na środę.

Czytaj także: Miasto dołoży pieniądze do rewitalizacji parku Ludowego. Prace ruszą wiosnąWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.