Miasto dołoży pieniądze do rewitalizacji parku Ludowego. Prace ruszą wiosną

Miasto dołoży pieniądze do rewitalizacji parku Ludowego | fot. Dominik Wąsik

Jest zielone światło. Wiosną rozpoczną się prace nad rewitalizacją parku Ludowego. Radni zdecydowali o dołożeniu blisko 7 mln zł do najtańszej oferty złożonej w przetargu.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o zwiększeniu środków na realizację Parku Ludowego. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 27,5 mln zł, lecz najtańsza oferta złożona w czwartym już przetargu na to zadanie opiewała na kwotę 34,4 mln zł. Prezydent zdecydował, że złoży wniosek do radnych, by dołożyć brakujące 6,8 mln zł do najtańszej oferty, którą złożył Budimex.

Rewitalizacja obejmie cały park Ludowy mający 22 hektary powierzchni. Zaplanowano budowę nowej sieci alejek, ścieżek rowerowych, placów zabaw czy wybiegów dla psów. Ma powstać również efektowna, podświetlana kładka dla pieszych i rowerzystów oraz przystań kajakowa.

„Zostaną posadzone nowe drzewa i krzewy. Zamontowany zostanie monitoring oraz urządzenia zapewniające bezprzewodowy dostęp do internetu. Prace będą wiązały się z wycinka drzew chorych, uschniętych i kolidujących z projektowana infrastrukturą. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja istniejącej zieleni, a także nowe nasadzenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby zachować jak najwięcej drzew” – mówi Katarzyna Duma z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Prace zaczną się wiosną i potrwają do września przyszłego roku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.