Para odpowie za nakłanianie do nierządu młodej kobiety i posiadanie narkotyków

Policjanci zatrzymali 30-latkę i jej 33-letniego partnera | fot. KPP Biała Podlaska
Policjanci zatrzymali 30-latkę i jej 33-letniego partnera | fot. KPP Biała Podlaska

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 30-latkę i jej 33-letniego partnera. Para zamieszczała w Internecie ogłoszenia dotyczące świadczenia usług seksualnych przez młodą kobietę i czerpali z tego korzyści.

Zarzuty za czerpanie korzyści z nierządu

W miniony weekend kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zatrzymali dwoje mieszkańców miasta w wieku 30 i 33 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że są oni podejrzewani o udział w tak zwanych „przestępstwach okołoprostytucyjnych”. Do zdarzeń dochodziło w okresie luty-marzec na terenie Białej Podlaskiej.

„Zarówno 30-latka, jak też jej 33-letni partner podejrzani są o nakłanianie do nierządu młodej kobiety. Podejrzani są również o czerpanie korzyści majątkowej z tego procederu” – mówi kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że para zamieściła na portalu internetowym ogłoszenia erotyczne oraz korespondowała z klientami ustalając szczegóły spotkań.

Kryminalni wykonując czynności w tej sprawie, ujawnili takżę marihuanę oraz znaczne ilości amfetaminy, które ukryte były w piwnicy jednego z bloków. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji narkotyków.

„O posiadanie tych środków podejrzany jest 33-latek. Mężczyzna odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonej oraz stosowanie przemocy wobec partnera pokrzywdzonej. Część zarzutów 33-latek usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa” – dodaje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

We wtorek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwojga środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.