„Państwowy Szpital Kliniczny”. Dlaczego zniknął napis z elewacji szpitala?

Remont elewacji SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego | fot. Łukasz Głaczkowski
Remont elewacji SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego | fot. Łukasz Głaczkowski

Charakterystyczny napis z 1964 roku „Państwowy Szpital Kliniczny” jeszcze wczoraj widniał na elewacji SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego. Dziś napis zdjęto, wkrótce pojawi się nowy.

Napis „Państwowy Szpital Kliniczny” zdjęty

W środę z remontowanej elewacji szpitala SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie zdemontowano historyczny napis: „Państwowy Szpital Kliniczny” z 1964 roku.

„Dziś dochodzi do historycznego momentu, w którym żegnamy się z pewnym reliktem przeszłości. Zdejmowane są litery, które przez 56 lat witały naszych pacjentów i pracowników” – mówi dyrektor naczelny SPSK nr 4 dr n. med. Radosław Starownik.

Szpital przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie powstał w 1964 roku i funkcjonował przez lata jako Państwowy Szpital Kliniczny numer 4. W 1998 roku, decyzją ówczesnego ministra zdrowia, placówka została przekształcona w Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny numer 4.

„Napis zostanie wymieniony przy okazji trwających prac termomodernizacyjnych. Nowy będzie przedstawiał nazwę szpitala, która funkcjonuje od 1998 roku – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4” – informuje rzecznik prasowy szpitala Alina Pospischil,

Napis składał się z 15-kilogramowych liter przytwierdzonych do ściany. Usunięte litery zostaną zachowane i wykorzystane – powstanie z nich „witacz”, czyli konstrukcja witająca kierowców przy wjeździe do szpitala.

IMG 20190630 143528
fot. Dominik Wąsik
Napis „Państwowy Szpital Kliniczny” zdjęty | fot. Łukasz Głaczkowski
Napis „Państwowy Szpital Kliniczny” zdjęty | fot. Łukasz Głaczkowski
Napis „Państwowy Szpital Kliniczny” zdjęty | fot. Alina Pospischil
Napis „Państwowy Szpital Kliniczny” zdjęty | fot. Alina Pospischil

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.