Otwarcie ul. Lipowej dla ruchu. Komunikacja miejska wraca na swoje podstawowe trasy

Remont ulicy Lipowej
Remont ulicy Lipowej | fot. Miasto Lublin

Od poniedziałku nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu, w związku z prowadzoną przebudową Al. Racławickich. Wróci ruch na ul. Lipowej, a drogowcy rozpoczną prace na ul. Okopowej.

Wraca ruch na ulicę Lipową

Od 19 kwietnia dla ruchu otwarta zostanie ul. Lipowa, na zamkniętym do tej pory odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Okopowej, a przejazd udostępniony wszystkim użytkownikom ruchu zarówno komunikacji miejskiej, jak i pozostałym pojazdom. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdym kierunku.

„Uruchomiony zostanie również wyjazd z ul. Sztajna w ul. Lipową. Ponowne zamknięcie dla ruchu ul. Lipowej konieczne będzie na etapie kładzenia ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zamknięcie ul. Okopowej

Wraz z otwarciem dla ruchu ul. Lipowej drogowcy zamkną ul. Okopową, na odcinku od skrzyżowania z Lipową do ul. Chopina. Taka zmiana organizacji ruchu potrwa około miesiąca. W tym czasie roboty drogowe obejmą tarczę skrzyżowania, na której nastąpi wymiana wszystkich sieci podziemnych i całej konstrukcji drogi. Zakres prac będzie analogiczny, jak w przypadku zamknięcia skrzyżowania od strony ul. Skłodowskiej.

Krakowskie Przedmieście

Ul. Krakowskie Przedmieście nadal będzie dostępna tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzenie do ruchu pozostałych użytkowników przesunięto w czasie, do momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Krakowskie Przedmieście, Lipowej i Al. Racławickich.

„Skoordynowanie tych działań w jednym terminie zapewni płynność przejazdu i zminimalizuje powstawanie zatorów. Dodatkowo utrzymanie przejazdu tylko dla autobusów i trolejbusów, wpływa na mniejszy ruch i sprawniejszą realizację prac drogowych na Al. Racławickich” – dodaje Góźdź.

Dla kierowców nieczynny będzie również, tak jak do tej pory, wlot ul. Wieniawskiej.

Al. Racławickie

Aktualnie prace drogowe trwają na jednej połówce Al. Racławickich na wysokości Wieży Ciśnień, na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z Al. Racławickimi oraz na ul. Poniatowskiego. Drogowcy pracują również na ul. Lipowej, gdzie do wykonania pozostało ułożenie warstwy wiążącej od ul. Okopowej do ul. Narutowicza. Drogowcy wykonają również poszerzenie dla prawoskrętu do ul. Ofiar Katynia, korekty geometrii, przykanaliki do kanalizacji deszczowej oraz położą warstwę wiążącą.

Powrót komunikacji miejskiej na podstawowe trasy

W związku z otwarciem dla ruchu ulicy Lipowej od 19 kwietnia linie nr 11, 15, 20, 30, 32, 40, 44, 151, 155 i 158 wracają na swoje podstawowe trasy.

Jednocześnie zostanie zamknięta ulica Okopowa na odcinku od ulicy Lipowej do ulicy Chopina, dlatego utrzymany zostaje objazd dla linii nr 3, 4, 7, 13, 55 i 74.

Ponadto od 19 kwietnia do odwołania autobusy linii nr 8 zostaną skierowane na objazd:

*W kierunku przystanków Zemborzyce Górne / Krężnica Jara: Okopowa – Chopina – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – …

*W kierunku przystanku Okopowa: bez zmian

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.