Oszuści próbowali wyłudzić kredyt. Zatrzymano ich w banku

3272118 pieniadze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn w jednym z banków w Lublinie. Mężczyźni próbowali wyłudzić kredyt gotówkowy w kwocie 100 tys. zł.

Do zatrzymania doszło przed kilkoma dniami na terenie Lublina. Policjanci z komendy miejskiej policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej dzięki swoim operacyjnym ustaleniom wpadli na trop oszustów, którzy w jednej z placówek bankowych w centrum miasta próbowali wyłudzić około 100 tys. zł kredytu.

– By zrealizować swój zamiar, mężczyźni w tym celu przedłożyli pracownikom banku dokumenty o zarobkach i zatrudnieniu, które były sfałszowane. Jak się okazało, była to już ich kolejna wizyta w tej placówce i tego dnia miało dojść do sfinalizowania całej transakcji – mówi Anna Kamola z lubelskiej policji.

Kiedy miało dojść do finalizacji transakcji, do placówki banku weszli policjanci. Jakież duże było zdziwienie 55-latka i jego 59-letniego znajomego, kiedy wkroczyli mundurowi i pokrzyżowali ich plany. Zdziwienia nie kryli też pracownicy banku, którzy także nie wiedzieli, że mają do czynienia z klientami – oszustami.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Na Komisariacie I Policji w Lublinie usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Za powyższe przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.