Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem – 11 sierpnia

Burza nad Lublinem
Burza nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które w czwartek mogą przejść przez Lublin. Dla naszego miasta wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burze Lublin 11 sierpnia

Przez południową część kraju przemieści się dzisiaj górny ośrodek niżowy, który ściągnie nad południowo-wschodnią Polskę umiarkowanie niestabilną i zasobną w wilgoć masę powietrza. Już od godzin południowych rozwijać się będzie głęboka konwekcja, która wyrażać się będzie przelotnymi opadami deszczu oraz burzami.

Słabe warunki kinematyczne preferować będą głównie izolowany charakter burz, choć okresami mogą pojawiać się niezbyt dobrze zorganizowane formacje wielokomórkowe. Burze przemieszczać się będą w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które w czwartek 11 sierpnia mogą przejść przez nasze miasto. W trakcie burz należy spodziewać się opadów deszczu do 25 mm/h. Ponadto nie są wykluczone opady niewielkiego gradu. Natomiast mniejszym zagrożeniem będą silne porywy wiatru, które nie powinny przekraczać 60 km/h.

Gdzie jest burza 11 sierpnia? Radar burz i deszczu na żywo 11.08

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.