Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina. Zobacz, które ulice będą zamknięte

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina | fot. Archidiecezja Lubelska

Orszak Trzech Króli przejdzie w poniedziałek, 6 stycznia ulicami Lublina. Sprawdź, jaką trasą przejdzie procesja, i które ulice na czas przejścia uczestników będą wyłączone z ruchu.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek), Orszak Trzech Króli po raz 9. przejdzie ulicami Lublina. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Lublinie. O godz. 12.00 Orszak wyruszy z Placu Zamkowego do Archikatedry Lubelskiej.

Spotkanie uczestników Orszaku Trzech Króli wyruszy około godz. 12.00 z Placu Zamkowego ulicami: al. Tysiąclecia (pod prąd), ul. Lubartowska (pod prąd), łącznik ul. Świętoduskiej, ul. Świętoduska, ul. Krakowskie Przedmieście – deptak, Plac Łokietka, ul. Królewska, Plac Katedralny. O godz. 13.00 odbędzie się Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej.

Przejście ulicami uczestników orszaku będzie odbywać się przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewniać będą służby policyjne” – informuje w komunikacie Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Program Orszaku Trzech Króli w Lublinie:
* godz. 11.00 – spotkanie na Placu Zamkowym w Lublinie
* godz. 12.00 – procesja orszakowa do Archikatedry
* godz. 13.00 – uroczysta Msza św w Archikatedrze
* godz. 14.00 – koncert kolęd w Archikatedrze

Orszak Trzech Króli w Lublinie zainaugurowano w 2012 roku. Pomysłodawcą lubelskich obchodów był abp Stanisław Budzik. Pierwszy Orszak wyruszył z Placu Litewskiego, a kolejne zaczynały się zwykle na Placu Zamkowym. Z racji na trudne warunki atmosferyczne w 2018 roku trasa została skrócona i Orszak rozpoczął się od Bramy Krakowskiej. W roku 2019 roku uczestnicy zebrali się przy choince i szopce na lubelskim deptaku.

Organizatorem dotychczasowych Orszaków w Lublinie był Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej. Koordynatorem tegorocznego – 9. Orszaku w Lublinie jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Objazdy komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z organizacją Orszaku Trzech Króli, w dniu 6 stycznia w godzinach 11:45 – 13:15, zostają wprowadzone objazdy dla komunikacji miejskiej.

* linie 1, 6 i 17 w obu kierunkach: … – Zamojska – pl. Wolności – Narutowicza – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linia 4 w kierunku: Poligonowa … – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Kołłątaja – Okopowa – …
w kierunku: Elizówka/Elizówka-giełda … – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linie 5 i 22 w kierunku: Brama Krakowska – zmiana przystanku końcowego na Probostwo 01: … – al. Tysiąclecia – Lubartowska (Probostwo 01)
w kierunku: Mełgiew/Pliszczyn Lubartowska (Probostwo 01) – Biernackiego – Prusa – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linia 23 w kierunku: Felin … – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …
w kierunku: Kupiecka IKEA bez zmian

* linia 39 w obu kierunkach: … – Narutowicza – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

* linie 156 i 160 w kierunku: Choiny … – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – al. Tysiąclecia – Lubartowska – … w kierunku: Felin / os. Choiny … – Lubartowska – Ruska – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.