Orlen zbuduje stacje paliw przy S19. Na jednym z MOP-ów stanie również restauracja sieci McDonalds

Widok z lotu ptaka na MOP Obroki przy S19
Widok z lotu ptaka na MOP Obroki przy S19 | fot. GDDKiA

Orlen przygotowuje się do rozbudowy Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S19 o stacje paliw. Na jednym z MOP-ów stanie również restauracja sieci McDonalds.

Orlen przygotowuje się do budowy stacji paliw przy S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie przygotowuje się do rozbudowy Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S19. Chodzi o MOP Obroki Wschód i MOP Obroki Zachód, których dzierżawcą w ramach wygranego postępowania jest spółka Orlen.

Szczegóły: Orlen złożył oferty na budowę stacji paliw na MOP Obroki Wschód i Zachód przy drodze S19

Pod koniec października został złożony wniosek o rozbudowę drogi S19 w zakresie przebudowy MOP Obroki Wschód (kierunek Lublin) wraz ze zmianą jego kategorii z I na II obejmującą budowę stacji paliw wraz z niezbędną infrastrukturą. Dla MOP Obroki Zachód (kierunek Kraśnik/Rzeszów) nie złożono jeszcze pozwolenia na rozbudowę.

Wiadomo, że na obydwu MOP-ach powstaną stacje Orlen.

„Zgodnie ze standardem marki, będą wyposażone we wszystkie udogodnienia, m.in. wielkoformatowy sklep wraz ze strefą gastronomiczną, plac zabaw dla dzieci, czy pokój dla matki z dzieckiem. W obu lokalizacjach, oprócz dystrybutorów tradycyjnych paliw (ON, PB, LPG), zostaną również zainstalowane ładowarki dla pojazdów elektrycznych” – czytamy w nadesłanej odpowiedzi przez biuro prasowe Orlen.

Planowany termin uruchomienia obu stacji to koniec trzeciego kwartału 2024 r.

Przerwa na maczka

Mamy również dobrą wiadomość dla podróżnych, którzy w trakcie trasy trochę zgłodnieją.

„W przypadku MOP Obroki Zachód nawiązaliśmy współpracę z siecią McDonald’s, której restauracja będzie uzupełniać naszą ofertę gastronomiczną” – informuje biuro prasowe Orlen.

Zobacz także: Nie zjesz i nie zatankujesz. Nie ma chętnych na MOP-y przy S12/S17 i S19. GDDKiA ogłasza kolejny przetarg i liczy na cud

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.