Orlen złożył oferty na budowę stacji paliw na MOP Obroki Wschód i Zachód przy drodze S19

Widok na MOP Obroki Wschód i Zachód
Widok na MOP Obroki Wschód i Zachód

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę MOP-ów w ramach realizacji drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin – Kraśnik. Złożono 2 oferty – wszystkie Orlenu.

Orlen zainteresowany MOP Obroki Wschód i Zachód

Przetarg dotyczył dzierżawy MOP-ów: Obroki Zachód i MOP Obroki Wschód przy drodze ekspresowej S19, odcinek między Lublinem i Kraśnikiem. Zarówno na MOP Obroki Zachód, jak i MOP Obroki Wschód ofertę złożył Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna. Oferty zostaną sprawdzone przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad i jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, zostaną podpisane umowy z Orlenem.

  • MOP Obroki Zachód – miesięczny czynsz 38 750 zł netto;
  • MOP Obroki Wschód – miesięczny czynsz 15 700 zł netto.

MOP Oborki Zachód (kierunek Rzeszów) zaliczany jest do kategorii II, co oznacza, że wyposażony zostanie w stację paliw, miejsca postojowe wyposażone w kompresor, odkurzacz i inne urządzenia do obsługi pojazdów, punkty gastronomiczno-handlowe i miejsce informacji turystycznej. MOP Obroki Wschód (kierunek Lublin) to obiekt III kategorii i obejmuje wszystkie funkcje co obiekt II kategorii. Dodatkowo na jego terenie może powstać obiekt noclegowy (hotel).

GDDKiA wymaga, aby roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały ukończone w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy.

MOP Janów Lubelski bez ofert

W podobnym czasie ogłoszony został przetarg na budowę MOP-ów Janów Lubelski Wschód (kat. III) i Janów Lubelski Zachód (kat. II). Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wpłynęła żadna oferta. Postępowanie zostanie powtórzone. – „Nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi” – informuje GDDKiA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.