Opady śniegu, korki, opóźnione autobusy. Jak wygląda sytuacja w mieście? Raport drogowy 16.12.2022

Raport drogowy z ulic Lublina 16 grudnia 2022
Raport drogowy z ulic Lublina 16 grudnia 2022 | fot. Dominik Wąsik

Intensywne opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się po drogach Lublina i regionu. Ponad połowa autobusów i trolejbusów kursuje z ponad 10-minutowym opóźnieniem. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w mieście.

Fatalne warunki drogowe w Lublinie

Obecnie niemal na wszystkich ulicach w mieście trzeba zwolnić i jechać ostrożnie. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe, więc łatwo można wpaść w poślizg. Większe pojazdy mają problemy z ruszeniem z miejsca, zwłaszcza pod wzniesienie. Większość głównych ulic jest odśnieżanych, ale wciąż sypie intensywny śnieg. Ruch na mieście odbywa się wolniej.

PILNE:

Na ul. Armii Krajowej na wysokości przystanku Jutrzenki 01 samochód ciężarowy zablokował jeden pas ruchu.

Paraliż na ul. Jana Pawła II i ul. Diamentowej. Ciężarówki nie mogą podjechać na wiadukt, stoją też przed wzniesieniem w kierunku skrzyżowania z ul. Wrotkowską.

Skrzyżowanie Północna – Kosmowskiej: 3 autobusy skręcające z ul. Północnej nie mogą wyjechać pod górkę.

Trudne warunku również na drodze krajowej nr 19 w Elizówce i Ciecierzynie. Ciężarówki nie mogą wyjechać pod wzniesienie.

Opóźnione autobusy

Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, dzisiaj wszystkie pojazdy obsługujące rozkład komunikacji miejskiej wyjechały na trasy z zajezdni. Niemniej z uwagi na sytuację drogową spowodowaną ciągłymi i bardzo intensywnymi opadami śniegu, występują opóźnienia w kursowaniu. Ponad połowa pojazdów kursuje z opóźnieniami sięgającymi ponad 10 minut.

Z uwagi na brak przejazdu, trasy linii nr 16 i 39 zostały skrócone. Linia nr 16 kursuje do przystanku Węglarza 03. Linia nr 39 kursuje do przystanku Mełgiewska-chłodnia 01.

„Panujące warunki i intensywne opady śniegu mogą wymuszać kolejne zmiany w obsłudze komunikacyjnej” – informuje Monika Fisz z ZTM Lublin.

Intensywne opady śniegu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obserwują opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Zanotowano przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 4 cm. Prognozuje się dalsze opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, na Lubelszczyźnie o 10 cm.

Zobacz komunikat pogodowy:

MATERIAŁ AKTUALIZOWANY

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.