Ojciec z synem mieli być kurierami firmy protetycznej, odbierali pieniądze z oszustw „na policjanta”

kurier przesyłka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Firma protetyczna poszukiwała osób, które miałyby odbierać przesyłki w postaci zaliczek od osób korzystających z usług protetyka. Prawda jak się okazało była zupełnie inna.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że do pokrzywdzonych osób zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjant. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że ich bliscy spowodowali wypadek i aby nie trafili do aresztu, potrzebne są pieniądze.

Niestety starsze osoby uwierzyły w słowa oszustów i przekazały obcym zgromadzoną gotówkę. Pokrzywdzeni byli przekonani, że pieniądze przekazują prawdziwemu policjantowi, by „ratować” członka rodziny. Łącznie stracili blisko 50 tys. złotych.

Rozpracowaniem przestępstwa zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze przeanalizowali zgromadzone w sprawie materiały. To pozwoliło ustalić osoby odbierające pieniądze od starszych osób.

Dzisiaj rano zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 51 i 23 lat – ojca i syna. Operacyjni udowodnili im łącznie udział w 5 oszustwach. Jak wyjaśnili policjantom zatrzymani, początkowo nie wiedzieli, że biorą udział w oszustwach.

„51-latek zamieścił w internecie ogłoszenie dotyczące usług kurierskich. Odpowiedział na nie mężczyzna podający się rzekomo za przedstawiciela firmy zajmującej się protezami zębowymi dla osób starszych. Mężczyzna miał zlecać 51-latkowi i jego synowi odbieranie przesyłek, dokumentów i  zaliczek od seniorów, które zdecydowały się za zakup protez” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Funkcjonariusze od zatrzymanych mężczyzn na poczet przyszłej kary zabezpieczyli już kwotę blisko 50 tys. złotych. Obaj zatrzymani musza liczyć się z zarzutami udziału w oszustwie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.