Ogromne straty po pożarze hali warsztatowej przy ul. Grygowej w Lublinie

IMG 20201120 WA0040
Pożar budynku przy ul. Grygowej na Felinie w Lublinie | fot. KW PSP w Lublinie

Ogromne straty po pożarze hali warsztatowej przy ul. Grygowej w Lublinie. Z pożarem walczyło łącznie 31 zastępów straży pożarnej, w tym ponad 100 strażaków. Budynek spłonął doszczętnie.

Ponad 5 godzin trwała akcja gaszenia pożaru hali warsztatowej przy ul. Grygowej w Lublinie. Pożar hali konstrukcji stalowej, wypełnionej płytami warstwowymi, szybko rozprzestrzeniał się. Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 31 zastępów straży pożarnej, w tym ponad 100 strażaków.

Z uwagi na zagrożenie zawalenia się konstrukcji stalowej – objętej ogniem oraz wybuchające w trakcie pożaru butle z gazami technicznymi, w tym acetylenem i tlenem, działania gaśnicze mogły być prowadzone tylko na zewnątrz.

„Ze względu na zaparkowane w pobliżu hali pojazdy i niebezpieczeństwo ich zapalenia się, równolegle z gaszeniem pożaru prowadzono także działania w ich obronie” – mówi st. bryg. Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Straty oszacowane zostały wstępnie na kwotę ok. 5 mln. złotych. ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ – KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.