Oddział WORD w Kraśniku prawie gotowy. Pierwsze egzaminy odbędą się w lipcu

IMG 20190627 084518
WORD Lublin oddział terenowy w Kraśniku | fot. Dominik Wąsik

Już w lipcu w Kraśniku będzie można zdać egzamin na prawo jazdy. Trwają ostatnie prace przed otwarciem oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Starania o utworzenie w Kraśniku oddziału WORD trwały od dawna. W październiku 2018 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie poinformował, że otworzy oddział terenowy właśnie w Kraśniku. Mieści się on przy ul. Urzędowskiej, tuż za Galerią Handlową Londyn.

Prace przy ukończeniu budynku i jego otoczenia idą pełną parą. Czasu zostało niewiele, bo zgodnie z umową w najbliższy piątek (28 czerwca) mają rozpocząć się odbiory budynku i samego placu manewrowego przez Lubelski Urząd Marszałkowski. WORD w Lublinie klucze do nowego oddziału ma odebrać 1 lipca.

WORD Kraśnik – kiedy otwarcie?

Otwarcie oddziału WORD w Kraśniku będzie uzależnione od Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, która dostarcza cały system obsługi egzaminowania kursantów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powinniśmy rozpocząć zapisywanie kursantów na egzaminy od 3 lipca” – mówi Renata Bielecka, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

WORD Kraśnik – kiedy pierwsze egzaminy?

Przeprowadzenie pierwszych egzaminów planujemy na 10 lipca, ale na chwilę obecną nie mogę powiedzieć na 100% czy tak będzie. Jest to zależne jak zadziałają systemy dostarczone przez PWPW” – tłumaczy Bielecka.

Oddział terenowy w Kraśniku ma działać dwa razy w tygodniu: w środy i czwartki. W te dni mają być przeprowadzane egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy kategorii B1 i B. Natomiast egzaminy na motocykle (AM, A1, A2, A) będą przeprowadzane tylko w czwartki.

Na wyposażeniu ośrodka będzie 3-4 samochody egzaminacyjne na kategorię B. Jeśli będzie duże zapotrzebowanie, to dostarczymy ich więcej. Tak jak w przypadku innych filii ośrodki szkolenia kierowców będą mogły podstawić swoje samochody na egzaminy dla kursantów” – zaznacza Bielecka.

WORD Kraśnik – godziny otwarcia

W środy ośrodek ma być czynny w godz. 9:00-17:00 a w czwartki 7:30-15:30. Zapisać na egzamin będzie się można poprzez stronę info-car.pl lub telefoniczne od poniedziałku do piątku. – „W dni, kiedy oddział w Kraśniku będzie zamknięty, telefony będą się przełączały do Lublina i tutaj będziemy zapisywać osoby na egzamin w Kraśniku” – dodaje Bielecka.

Czytaj także: Filia WORD w Kraśniku już otwarta. Pierwsze egzaminy zaplanowano na środę

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gdzie będzie plac do zdawania części praktycznej na kategorię A i A1, A2 ? Bo jakoś miejsca na niego nie widać…