Od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić 40-latkowi, który od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Na razie został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło we wtorek podczas interwencji domowej w jednym z mieszkań na terenie Chełma. Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad swoimi rodzicami stosując przemoc psychiczną i fizyczną.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.