Od marca zmiany na dworcu PKP w Lublinie. Komunikacja zastępcza do Kraśnika [INFO]

Zamkną podziemny tunel pod torami na stacji Lublin | fot. Dominik Wąsik

Przebudowa peronów na stacji Lublin wchodzi w nowy etap. Dla pasażerów oznacza to pewne trudności i konieczność korzystania z peronu tymczasowego.

W związku z pracami remontowymi prowadzonymi na stacji Lublin nastąpią zmiany organizacyjne, od 1 do 10 marca z nowego tymczasowego peronu nr 4 zostaną uruchomione pociągi w relacji Lublin – Lublin AIRPORT – Lublin.

Od 11 marca nastąpi zamknięcie drogi przejścia podziemnego (tunelu) i zmieni się droga dojścia do peronów 2 i 4. Oprócz pociągów odjeżdżających do Lublin AIRPORT większość pociągów w i z kierunku Chełma będzie odprawiana i przyjmowana na peronie tymczasowym nr 4.

Aby dojść do pociągów odjeżdżających z peronu 4, podróżni z dworca muszą przejść oznakowaną drogą ul. Pocztową, dalej przejściem pod wiaduktem kolejowym ul. Kunickiego i schodami w górę, natomiast podróżni przyjeżdżający i odjeżdżający z kierunku miasta mogą korzystać z przystanków ZTM za wiaduktem na ul. Kunickiego od strony wejścia na peron 4.

Czytaj więcej: Zamkną tunel pod torami i kolejny peron. Utrudnienia na dworcu PKP

Peron tymczasowy nr 4 na stacji Lublin

Komunikacja zastępcza

Od 1 marca rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii kolejowej nr 68 Lublin – Stalowa Wola. Wykonawca przystąpi do elektryfikacji linii oraz wymiany torów na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Będzie się to wiązać ze wstrzymaniem ruchu pociągów na tym odcinku.

– Od 1 marca zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na wszystkie pociągi pasażerskie – informuje Zofia Dziewulska, rzeczniczka lubelskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Szczegóły dotyczące komunikacji zastępczej znajdziesz tutaj – Modernizacja linii Lublin – Stalowa Wola. Od 1 marca autobusy zamiast pociągówWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.