Zamkną tunel pod torami i kolejny peron. Utrudnienia na dworcu PKP

Wyremontują tunel pod torami na stacji Lublin | fot. Dominik Wąsik

Wkrótce pasażerowie korzystający ze stacji PKP Lublin napotkają utrudnienia. Ma to związek z remontem podziemnego tunelu, prowadzącego do peronów.

Utrudnienia są efektem modernizacji linii kolejowej Lublin – Warszawa, która obejmuje też perony stacji Lublin. Wszystkie trzy perony zostaną rozebrane i zbudowane od nowa. Mają być podwyższone i dłuższe.

Każdy będzie posiadał nową wiatę, ławki, elektroniczne tablice informacyjne oraz oświetlenie. Po przebudowie na każdy peron pasażerowie dostaną się za pomocą ruchomych schodów lub windy – obecnie są to schody.

Utrudnienia

Od 11 marca pasażerowie napotkają utrudnienia na terenie stacji Lublin. Kolejarze zamkną podziemny tunel. Wyłączenie obejmuje tunel pod torami na odcinku od peronu 3 do peronu 1.

Tunel zostanie gruntownie odnowiony. PLK zainstalują tam szerokie wyjścia na perony i windy, które ułatwią dostęp do peronów, a także monitoring, który zwiększy poziom bezpieczeństwa – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Równocześnie rozpoczną się też prace na peronie nr 2. – Na czas prac utrzymana będzie tylko jedna krawędź peronu, z której będą korzystali podróżni. Po zakończeniu tego etapu prace przeniosą się na peron pierwszy i drugą połowę peronu drugiego – wyjaśnia Janus.

Wymiana torów, rozjazdów oraz prace ziemne i rozbiórka tunelu wymagają zamiany obsługi podróżnych. Od 11 marca pasażerowie udający się w kierunku Stalowej Woli, Chełma i Zamościa będą odjeżdżać z peronu tymczasowego zlokalizowanego na wiadukcie ul. Kunickiego od ul. Garbarskiej. Ma on zastąpić brakujące perony.

Peron tymczasowy o długości 130 m i szerokości ok. 4 m. jest oświetlony i ma przygotowane ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących. Jest oznakowany i wyposażony w wiatę, ławki, oświetlenie, tablicę informacyjną. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się po schodach przygotowano pochylnię.

Jak dotrzeć na peron 4? Informacje znajdziesz na kolejnej stronieWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.