Obok Lidla stanie stacja benzynowa. Inwestor dostał zielone światło, może ruszać budowa

Stacja paliw powstanie przy Lidlu na ul. Granata
Stacja paliw powstanie przy Lidlu na ul. Granata | fot. Dominik Wąsik

Lubelski deweloper uzyskał wszelkie pozwolenia i dokumentację na budowę stacji paliw u zbiegu ul. Zemborzyckiej oraz ul. Granata w Lublinie. Miasto dało zielone światło, a na placu budowy mogą rozpocząć się prace budowlane.

Stacja paliw przy ul. Granata

Urząd Miasta Lublin na wniosek spółki Mak Dom Holding zatwierdził projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielił pozwolenia na budowę stacji paliw z zespołem myjni na działkach u zbiegu ulic Zemborzyckiej oraz Granata. Stacja paliw będzie bezpośrednio sąsiadować ze sklepem sieci Lidl.

Plany obejmują realizację sklepu, stacji paliw z automatyczną myjnią tunelową, wiaty nad stanowiskami tankowania, myjni samochodowej ręcznej 3 stanowiskowej, podwójnego stanowiska odkurzacza samochodowego i kompresora, a także pylonu cenowego i miejsc parkingowych.

„Przewidziano montaż 4 dystrybutorów dla tankowania samochodów. Dwa zbiorniki paliwowe dla benzyny bezołowiowej i oleju napędowego zaplanowano jako dwupłaszczowe oraz dwukomorowe. Dokumentacja przewiduje także zbiornik podziemny AdBlue i zbiornik LPG” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Z dokumentacji możemy wyczytać, że jaką ilość paliwa pomieszczą poszczególne zbiorniki:

  • benzyna – 50 m sześc.,
  • olej napędowy – 50 m sześc.,
  • LPG – 20 m sześc.,
  • AdBlue – 10 m sześc.

Projekt budowlany nie wskazuje sieci planowanej stacji paliw.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co z zaskarżona decyzją środowiskową? Ktoś w łapę dostał i zatwierdził? Przecież tam są wody gruntowe i bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych. Na willowej odrzucili stacje chociaż nie ma ani jednej w pobliżu i lepsze warunki, bo przeszkadzało paru osobom z domków. Tutaj zezwolili bez zastrzeżeń..