Nowy pokaz multimedialny jeszcze w tym sezonie. Poznaliśmy szczegóły

Pokaz multimedialny na Placu Litewskim
Pokaz multimedialny na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Miasto ogłosiło kolejne postępowanie konkursowe na przygotowanie nowego pokazu multimedialnego. Muzykę do pokazu przygotował lubelski muzyk i kompozytor Gabriel Menet.

Nowy pokaz multimedialny na Placu Litewskim

Jest to już drugie podejście urzędników do wyłonienia wykonawcy nowego pokazu multimedialnego. W pierwszym postępowaniu konkursowym nie udało się wyłonić wykonawcy.

„Poprzednie postępowanie konkursowe zostało unieważnione w związku z zastrzeżeniami oferenta co do kompletności odpowiedzi udzielonych przez miasto Lublin na mailowe zapytania” – wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Uzupełnienie dokumentacji technicznej pozwoliło na ogłoszenie nowego postępowania. Urzędnicy czekają do 12 lipca na oferty zainteresowanych firm. Zgodnie z założeniami pokaz ma być udostępniony publiczności jeszcze w tym sezonie.

Co wiemy o nowym pokazie?

„Tym razem nie wymagamy scenariusza, ponieważ pokaz będzie miał zupełnie inny charakter – woda-światło-dźwięk, znany z wielu miast w Polsce i na świecie. To muzyka wyznaczy opowieść, którą przedstawi woda i światło” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ratusz przekaże wykonawcy gotowy utwór muzyczny przygotowany przez lubelskiego muzyka i kompozytora Gabriela Meneta. Muzyka stanowiąca tło pokazu inspirowana jest twórczością Henryka Wieniawskiego, urodzonego w Lublinie, jednego z najsłynniejszych kompozytorów polskich.

„Frazy kompozycji Wieniawskiego pochodzące głównie z Scherzo-Tarantelle op. 16 poddane zostały nowoczesnej interpretacji przy wykorzystaniu współczesnych narzędzi instrumentalnych” – dodaje Boguta.

Długość nowego pokazu wyniesie 10 minut. Obecnie miasto dysponuje 7 pokazami. Są to: Historia Placu Litewskiego na wesoło (8 min), Sen o mieście (20 min), Wydarzenia kulturalne (8 min), Anioły Lubelskie (12 min), Inspiruje nas wolność (5 min), Unia Narodów (12 min) oraz Czarcia Łapa (9 min).

ZOBACZ TAKŻE:
Wracają pokazy multimedialne na Litewskim. Harmonogram na czerwiec i lipiec

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.