Lublin zamówi nowy pokaz multimedialny. To będzie pierwszy taki pokaz na fontannie

Pokaz światło - woda - dźwięk na fontannie multimedialnej na placu Litewskim | fot. UM Lublin
Pokaz światło - woda - dźwięk na fontannie multimedialnej na placu Litewskim | fot. UM Lublin

Pierwszy konkurs ofert unieważniono, a do ogłoszenia drugiego trwają przygotowania. Jeszcze w te wakacje mamy obejrzeć nowy pokaz multimedialny na pl. Litewskim.

Nowy pokaz na fontannie multimedialnej w Lublinie

Pod koniec kwietnia ratusz ogłosił konkurs na opracowanie artystycznego widowiska multimedialnego woda-światło-dźwięk na fontannie na placu Litewskim w Lublinie w formie aplikacji komputerowej o długości 10 minut. Firmy miały czas na składanie ofert do 10 maja.

„W związku z zastrzeżeniami oferenta co do kompletności odpowiedzi udzielonych przez miasto Lublin na mailowe zapytania, podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Nowe postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy jest w trakcie przygotowywania i ma zostać ogłoszone lada dzień. Nowy pokaz multimedialny ma różnić się od tych, które dotychczas mieliśmy okazję oglądać na placu Litewskim.

„Tym razem nie wymagamy scenariusza, ponieważ pokaz będzie miał zupełnie inny charakter – woda-światło-dźwięk, znany z wielu miast w Polsce i na świecie. To muzyka wyznaczy opowieść, którą przedstawi woda i światło” – informuje Głazik.

Ratusz przekaże wykonawcy gotowy utwór muzyczny, który nawiązuje do historii i dziedzictwa kulturowego miasta. Zadaniem wykonawcy będzie zapis sekwencji użycia kolejnych dysz fontanny, kolorów, poziomów intensywności świateł oraz laserów w formie aplikacji komputerowej sterującej fontanną.

„Będzie to pierwszy pokaz, który przez całą długość trwania w pełni wykorzysta cały potencjał i możliwości techniczne fontanny multimedialnej – dysz wodnych, pieniących, powietrznych, ekranów, projektorów laserowych i video oraz reflektorów świetlnych. W poprzednich widowiskach, w związku z narracją, czas pracy dysz i reflektorów był krótszy” – tłumaczy Głazik.

Premiera pokazu planowana jest jeszcze w tym sezonie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.