W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono w piątek zaświadczenia o nadaniu polskiego obywatelstwa. Odebrało je 28 osób z czterech krajów.
Wojewoda wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego
Wśród nowych obywateli Polski znalazło się 28 osób, 23 dorosłe i 5 dzieci z Ukrainy (23), Białorusi (1), Włoch (1) i Egiptu (1). Zaświadczenia potwierdzające naanie polskiego obywatelstwa wręczyli wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Osoby te będą mogły teraz ubiegać się o otrzymanie polskiego dowodu osobistego, a następnie paszportu.
„To bardzo ważny moment dla Państwa, ale i dla wojewody lubelskiego, Urzędu Wojewódzkiego i dla naszego kraju. Z wielką radością witam Państwa na tej uroczystości. Życzę, by to nowe doświadczenie, ta swoista nowa droga życia z polskim obywatelstwem i pełnią praw obywatelskich sprawiła, byście tej decyzji nigdy nie żałowali” – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Nowi obywatele otrzymali też egzemplarz Konstytucji RP i biało-czerwoną flagę. Obywatelstwo polskie nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
W 2022 r. do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie wpłynęło 242 wnioski o nadanie obywatelstwa polskiego, w samym Lublinie złożono 175 wniosków. Większość osób ubiegających się o nadanie obywatelstwa pochodzi z Ukrainy.





Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię