Nowe radiowozy w policyjnej flocie. Będzie bezpieczniej na lubelskich drogach

radiowozy w nowym oznakowaniu
Fot. Policja

Flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”. Do jednostek terenowych Policji trafią 83 pojazdy oznakowane, Skoda Scala i 17 pojazdów Skoda Superb.

Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego.

radiowozy w nowym oznakowaniu
fot. Policja

Nowy radiowozów trafił do lubartowskiej jednostki

Kilka dni temu tabor Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie powiększył się o nowy, oznakowany radiowóz Skodę Scala. Samochód wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

radiowóz w nowym oznakowaniu
fot. Policja

Nowe auto będzie służyło mieszkańcom naszego powiatu, dzięki nim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo — komentuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Czy Twoim zdaniem będzie bezpieczniej na lubelskich drogach? Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.