Nowe oświetlenie kamienic przy placu Zamkowym. Jest jaśniej i oszczędniej

Plac Zamkowy w Lublinie rozbłysnął na nowo
Plac Zamkowy w Lublinie rozbłysnął na nowo | fot. Marek Poznański

Nowe oświetlenie rozjaśniło kamienice przy placu Zamkowym w Lublinie. Dzięki współpracy menadżera śródmieścia i przewodniczącego rady dzielnicy Stare Miasto udało się wymienić niedziałające oprawy oświetlające kamienice.

Nowe oświetlenie kamienicy przy pl. Zamkowym

Z rezerwy celowej rady dzielnicy Stare Miasto została zrealizowana wymiana reflektorów oświetlających kamienice zlokalizowane przy pl. Zamkowym w Lublinie. Wymiana starych reflektorów na nowe oświetlenie LED-owe wyniosła 12 500 złotych.

„Nowe oświetlenie jest wykonane w technologii LED i jest trzykrotnie oszczędniejsze od wcześniejszego rozwiązania halogenowego. Obecnie zamontowane są reflektory o mocy 400-500W i dobrane tak, by bardziej niż poprzednie rozpraszały światło” – tłumaczy Michał Makowski, przewodniczący rady dzielnicy Stare Miasto.

I dodaje, że „poprzednie rozwiązanie było bardzo awaryjne co przysparzało wielu kosztów związanych z ich konserwacją”. Co z pozostałą częścią pl. Zamkowego? Czy tam również zostanie wymienione oświetlenie?

„Jeśli chodzi o ten rok to z całą pewnością nie przewidujemy wymiany innych reflektorów w tej części dzielnicy. Reszta pieniędzy z rezerwy celowej przeznaczona jest na realizację zadania zielonego dachu nad ul. Szambelańską” – informuje Makowski.

Efekt PRZED wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym
Efekt PRZED wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym | fot. Adrian Dang Xuan
Efekt PO wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym
Efekt PO wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym | fot. Marek Poznański
Efekt PO wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym
Efekt PO wymianą oświetlenia na pl. Zamkowym | fot. Marek Poznański

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.