Nowe drogi dojazdowe do dworca gotowe, lecz nie można nimi jeszcze jeździć

Zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Dworcowej
Zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Dworcowej | fot. Dominik Wąsik

Wykonawca budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Dworcowej oraz łącznika z ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego z nowym rondem przy Targach Lublin zgłosił zakończenie robót. Miasto czeka na wydanie pozwolenia na użytkowanie nowej infrastruktury.

„Czekamy na pozwolenie”

Prace związane z budową zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Dworcowej oraz łącznika z ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego z nowym rondem przy Targach Lublin dobiegły końca. Wykonawca zgłosił zakończenie robót w czwartek, 14 lipca.

Inspektorzy Nadzoru mają 7 dni na potwierdzenie zakończenia robót oraz zgłoszenie miastu gotowości do ich odbioru. Po odbiorach i zgłoszeniach do straży pożarnej i sanepidu zostanie złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Pozostało więc oczekiwanie na dopuszczenie nowej infrastruktury do ruchu. Wciąż jednak miasto nie jest w stanie określić daty, kiedy zostaną one oddane do użytku.

„Sądzimy, że do września powinniśmy otrzymać to pozwolenie” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dojazd ul. Dworcową do ronda Anastazego Suligowskiego przy Targach Lublin
Dojazd ul. Dworcową do ronda Anastazego Suligowskiego przy Targach Lublin | fot. Dominik Wąsik
Rondo Anastazego Suligowskiego na przedłużeniu ul. Dworcowej i zjeździe z ul. Lubelskiego Lipca ’80
Rondo Anastazego Suligowskiego na przedłużeniu ul. Dworcowej i zjeździe z ul. Lubelskiego Lipca ’80 | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.