Nowa nawierzchnia, chodniki i zieleń. W przyszłym tygodniu ruszy remont ulicy

Ulica 1 Maja w Lublinie
Ulica 1 Maja w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W przyszłym tygodniu drogowcy mają wejść na ul. 1 Maja, która będzie przebudowana w ramach trwającej inwestycji budowy Dworca Metropolitalnego i modernizacji pobliskich ulic.

Przebudowa ul. 1 Maja

„Budimex S.A. informuje, że od 7-tygodnia 2022r. planuje rozpoczęcie prac rozbiórkowych nawierzchni jezdni oraz chodników na ul. 1-go Maja. Możliwe utrudnienia w ruchu. Prosimy o szczególną ostrożność oraz o nieparkowanie samochodów wzdłuż ulicy w miejscach wygrodzonych” – kartki o takiej treści zostały rozwieszone wzdłuż ul. 1 Maja.

Informacja o planowanej przebudowie ul. 1 Maja w Lublinie
Informacja o planowanej przebudowie ul. 1 Maja w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Przebudowa ul. 1 Maja rozpocznie się od wtorku, 15 lutego. Na ulicy nastąpi zawężenie połowy jezdni – strony prawej jadąc od placu Dworcowego. Prace będą prowadzone etapowo, odcinkami o długości około 60 m, z zapewnieniem dojścia do posesji i punktów handlowych. Drogowcy będą się przesuwać od końca ulicy w stronę dworca. Taka sama organizacja ruchu będzie obowiązywała dla prac prowadzonych po drugiej stronie jezdni. W rejonie prowadzonych robót nie będzie możliwości parkowania.

W związku z prowadzonymi robotami wystąpią utrudnienia w ruchu związane z częściowym zawężeniem ulicy, ograniczeniem możliwości parkowania samochodów osobowych na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace, wyłączeniem z korzystania istniejących przejść dla pieszych, zamknięciem chodników dla pieszych i przekierowaniem ruchu na ciągi znajdujące się poza zakresem robót, czasowym ograniczeniem wjazdu/wyjazdu do działek przyległych.

„W pierwszej kolejności, na całym zakresie zadania, drogowcy sfrezują starą nawierzchnię bitumiczną. Następnie, zaczynając od pl. Bychawskiego, rozpoczną roboty ziemne przy budowie kanalizacji deszczowej i usuwaniu kolizji z sieciami. Jednocześnie LPGK będzie prowadził prace przy sieci gazowej. To roboty dodatkowe, nie wynikające z kontraktu” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zakończenie robót przewiduje się na koniec maja. Po przebudowie ul. 1 Maja stanie się architektonicznym przedłużeniem placu Dworcowego. Pojawią się na niej nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także blisko 60 miejsc parkingowych i stojaki rowerowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.