Noga z gazu! Trwa policyjna akcja. Wzmożone kontrole prędkości na ulicach Lublina i drogach regionu

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

W środę, 21 września 2022 na ulicach Lublina oraz drogach regionu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania w ramach europejskiej akcji „Roadpol Safety Days”.

Roadpol Safety Days

Roadpol Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami Roadpol oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Tego dnia należy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości na ulicach oraz drogach regionu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Przypomnijmy, że od 17 września obowiązują już nowe stawki mandatów i nowy taryfikator punktów karnych. Teraz kierowcy za dokonane wykroczenia mogą dostać jednorazowo 15 punktów karnych. Wysokość mandatów karnych wzrosła o 100 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.