Nocny pożar apteki przy ul. Kleeberga w Lublinie. Ewakuowano 30 osób

Pożar apteki przy ul. Kleeberga | fot. KM PSP w Lublinie

W środowy wieczór w bloku przy ul. Kleeberga w Lublinie doszło do pożaru apteki . Strażacy ewakuowali łącznie 30 osób, jedna osoba trafiła do szpitala.

Ogień zauważono w części magazynowej apteki przed godz. 21. Na miejsce wezwano służby ratunkowe: pięć zastępów straży pożarnej, trzy jednostki policji, straż miejska, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i gazowe oraz przedstawiciel zarządzania kryzysowego urzędu miasta.

Po dotarciu na miejsce strażaków ogień wydobywał się z okien pomieszczenia magazynowego apteki. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, a policjanci ewakuowali z bloku dwie klatki – łącznie 30 osób. Kobieta w wieku 90-lat skarżyła się na duszności, więc została przetransportowana do szpitala.

Akcja gaśnicza zakończyła się po godz. 23. Strażacy nie ustalili przyczyny pożaru. Strażacy straty wstępnie oszacowali na kwotę 500 tys. złotych, lecz ta kwota będzie znacznie większa – towar z magazynu nadaje się do utylizacji.

Pożar apteki przy ul. Kleeberga | fot. KM PSP w Lublinie


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.