Niewidomy potyka się o tablicę reklamową. „Nie powinno jej tam być”

Nieprawidłowo ustawiona tablica reklamowa na chodniku ul. Krańcowej | fot. czytelniczka Izabela

Ustawienie miejskich tablic reklamowych na chodnikach to nie tylko kiepska wizytówka miasta. To także poważny problem dla niewidomych.

O interwencję w tej sprawie prosiła mieszkanka naszego miasta Pani Izabela, która była świadkiem jak niewidomy, idąc chodnikiem wzdłuż ul. Krańcowej w kierunku przystanku komunikacji miejskiej „Łabędzia” zahacza o miejską tablicę reklamową, której jak się okazuje, nie powinno być w tamtym miejscu.

Co na to Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, który odpowiada za porządek na m.in. chodnikach? – „Zauważyliśmy wcześniej ten problem i wykonawca został wysłany w celu przestawienia tablic w takie miejsce w pobliżu, by nie kolidowało z ruchem pieszym” – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Jak się okazuje źle ustawionych tablic reklamowych na terenie naszego miasta jest więcej. Jedna z nich znajduje się w obrębie przystanku autobusowego przy Placu Litewskim, a druga w pobliżu przystanku przy Aqua Lublin.

„Niestety jeszcze w kilku innych miejscach tablice zostały przesunięte, bądź przewrócone przez wiatr. Nimi też się zajęliśmy” – mówi Karol Kieliszek.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Plac przy PKP – też zastawiony wielką tablicą 4 czy 5-ramienną. A obok stoi kolejna tablica ogłoszeniowa