Nieudana próba przetransportowania pacjenta z koronawirusem ze szpitala w Bełżycach

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające nieudaną próbę przetransportowana pacjenta z koronawirusem ze szpitala w Bełżycach. Co zawiodło?

Na jednej ze stron na Facebooku zostało udostępnione nagranie ze środowego wieczoru sprzed szpitala w Bełżycach, gdzie od poniedziałku przebywa pierwszy zdiagnozowany pacjent z koronawirusem w województwie lubelskim. Czytaj więcej: Pierwszy przypadek koronawirusa w województwie lubelskim. Pacjent w ciężkim stanie

Na nagraniu widać jak załoga karetki pogotowia ubrana w odzież ochronną wyciąga dopiero co umieszczonego w karetce pacjenta z koronawirusem. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną takiej decyzji. Wiadomo, że pacjent miał zostać przetransportowany do jednego ze szpitali z oddziałem zakaźnym w Lublinie.

„Dementuję plotki o zgonie pacjenta z Bełżyc” – czytamy w nadesłanym komentarzu o godz. 10.35 przez rzecznika prasowego wojewody lubelskiego.

Czekamy na potwierdzenie tej sytuacji i komentarz Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

AKTUALIZACJA

„W dniu 11 marca została podjęta próba przetransportowania pacjenta ze szpitala w Bełżycach do SPSK1 w Lublinie. Jednak z przyczyn związanych ze stanem zdrowia pacjenta, nie została ona zrealizowana. Kolejne działania będą podejmowane przez szpital zgodnie z rekomendację lekarza prowadzącego” – komentuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Pacjent zakażony koronawirusem ze szpitala w Bełżycach został przetransportowany do Lublina

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.