Niedzielski: Brytyjska mutacja odpowiada już za 80 proc. zakażeń w Polsce

Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT
Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT

Udział mutacji brytyjskiej koronawirusa w kolejnych badaniach genomu osiągnął już w Polsce wartość 80 procent – poinformował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Brytyjska mutacja wirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 20 marca o 26 405 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 349 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 036 700 zakażeń, a 49 159 osób zmarło.

Minister zdrowia Adam Niedzielski o brytyjskiej mutacji koronawirusa mówił podczas konferencji prasowej w środę. Tłumaczył, że główną przyczyną przyspieszenia epidemii COVID-19 w Polsce jest brytyjska mutacja koronawirusa.

„Główną przyczyną rozwoju III fali COVID-19 jest mutacja brytyjska koronawirusa. Udział procentowy tej mutacji osiągnął już poziom 52 proc.” – informował w środę Adam Niedzielski.

„Mutacja brytyjska wypiera inne warianty wirusa w Polsce”

W sobotę minister Niedzielski poinformował, że udział tej mutacji w kolejnych badaniach genomu „osiągnął już wartość 80 procent”.

„Mutacja brytyjska (20I/501Y.V1) wypiera inne warianty wirusa w Polsce. Jej udział w kolejnych badaniach genomu osiąga już wartość 80%” – przekazał szef resortu zdrowia na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:
Lockdown w całej Polsce. Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i baseny

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No tak … a na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie robią kolokwia stacjonarnie – XD – setka osób ciśnie się do sali, w szatni, na korytarzu … po prostu brak słów na tę głupotę …